Vainora BiohumusasVainora Biohumusas

Biologiškai aktyvus biohumuso ekstraktas

UNIVERSALUS AUGIMO AKTYVATORIUS

Biologiškai aktyvus biohumuso ekstraktas, skirtas sėklinei (sodinamajai) medžiagai apdoroti, lauko dirvai ir sodinamajam gruntui gerinti, daržovių ir gėlių daigams, šiltnamio ir lauko daržovėms, kambarinėms, balkono ir lauko gėlėms, uogakrūmiams ir vaismedžiams, dekoratyviniams augalams, vejoms tręšti.

Skysto biohumuso raida

Gaminant biohumusą greitai supratome, kad norint pagaminti aukščiausios kokybės biohumusą, pirmiausia reikia pasiruošti tinkamą maistą sliekams, tad sliekams maitinti naudojame tik 100 procentų galvijų kraikinį mėšlą. Pasitelkę senolių išmonę ir prisiminę kaip kadaise seneliai kibire užpylę mėšlą vandeniu jį raugindavo, po to papildomai atskiedę vandeniu tręšdavo sodo bei daržo augalus, pradėjome klientams siūlyti gamintis „arbatas“ – užpilus, senelių naudotą mėšlą pakeičiant biohumusu. Ši praktika pasiteisino, bet mums atsirado naujas iššūkis, kaip klientams pasiūlyti biohumusą skystame pavidale, kurį būtų galima saugiai supilstyti į tarą ir būtų galima saugoti ilgesnį laiką neprarandant vertingųjų savybių. Eksperimentų, bandymų ir bendradarbiavimo su mokslininkais dėka mums tai pavyko. Gamybos procese - ekstrahuojame biohumusą (vermikompostą) į skystą terpę, sukuriame specialias hidrotermines sąlygas. Šio proceso metu prasideda rūgimo procesas pereinantis į fermentaciją ir trunkantis apie 30 parų. Pasibaigus natūralių grybelių ir bakterijų sukeltai fermentacijai, gimsta skystas biohumusas. Koncentratas įgauna stabilią anabiozinę būseną ir atgyja tik atskiesta vandeniu. Mokslininkai jau senai nustatė, kad dirvožemyje sumažėjus bet kurios mikroorganizmų (bakterijos, grybeliai, mikroskopiniai pirmuonys ir dumbliai) sudedamosios dalies, sulėtėja biologiniai procesai, dėl šios priežasties augalai negauna pilnavertiško maitinimosi, sulėtėja arba visai sustoja jų augimas. Mūsų produkte esantys natūraliu būdu išgauti įvairių atmainų grybeliai ir bakterijos yra vieni iš dirvožemio mikroorganizmų sudedamųjų dalių. Daugelis augalų auga simbiozėje su grybais sudarydami mikorizę. Tad tai gyvybiškai svarbūs komponentai, užpildantys ir „užkūrinantys“ dirvožemio mikroorganizmų reaktorių. Mokslininkų nustatyta, kad dirvožemio bakterijos bei grybeliai artimai sąveikauja tarpusavyje, esant palankiai terpei jie sparčiai maitinasi bei dauginasi. Esant užterštai dirvai ar netinkamoms oro sąlygoms mikroorganizmų dirvoje gali ženkliai sumažėti.

Biohumuso ekstrakto sudėtis

Bendras azotas (N) g/l 6 DIN EN ISO 11885, Verdünnung mit Wasser, ICP-OES Messung
Bendras fosforas (P) % 0,7 – 1,05 LST EN 13650:2006, LST EN ISO 6818:2004
Bendras kalis (K) g/l 14 DIN EN ISO 11885, Verdünnung mit Wasser, ICP-OES Messung
Boras (B) mg/kg 31,22 – 33,41 LST EN 13650:2006, LST EN ISO 1 1885:2009
Organinė anglis (C) g/kg 3,65 -3,68 LST EN 1 5169:2007
Huminės rūgštys % 0,32 - 0,34 LST EN 1 5169:2007

Ūkininkai daro laukų dirvožemio tyrimus, bet dažniausiai yra tiriami azoto, fosforo, kalio, PH, huminių medžagų rodikliai. Mikroorganizmus dirvožemyje ištirti reikia specifinės įrangos, be to rodikliai keičiantis meteorologinėmis sąlygomis sparčiai kinta, tad jūs pagalvokite ir įvertinkite, kas būtų jeigu jūsų dirbamoje dirvoje trūktų komponento, kurio yra prisotinta mūsų pagamintoje organinėje trąšoje? Naudojant mūsų skystą biohumusą dirvai ir augalams nepakenksite, mes tai garantuojame, bet jei tai būtų trūkstama jūsų dirvožemio struktūros dalis? Esame įsitikinę, kad dirvožemis bus Jums dėkingas ir tą padėką išreikš gausesniu ir kokybiškesniu derliumi. Tyrimai ir bandymai tai jau įrodė – įsitikinkite tuo ir jūs savo sode, darže ar profesionaliame žemės ūkyje!

Paruošimas

  • Įprastiniam tręšimui - skiesti vandeniu 1:100

  • Tręšiant augalus per lapus - skiesti vandeniu 1:100

  • Daigams laistyti - skiesti vandeniu 1:100

  • Tręšiant augalus per šaknis t.y. laistant - skiesti vandeniu 1:100

  • Kambarinių gėlių tręšimui per lapus - skiesti vandeniu 1:100

  • Prevencijai prieš marą bei kitas ligas - skiesti vandeniu 1:100

  • Prevencijai nuo amarų - skiesti vandeniu 1:10

  • Beicavimui ar sėklų apvėlimui - vandeniu neskiestiPrieš naudojimą koncentratą lengvai suplakti arba išmaišyti.

  • Paruoštos trąšos būna fiziologiškai aktyvios ribotą laiką, todėl turi būti panaudotos per 48 val. nuo jų paruošimo.

Naudojimas

  • Sodo ir daržo augalų tręšimas: 1 kartą per 10 dienų

  • Šiltnamiuose auginamų augalų laistymas: 1 kartą per 7 dienas

  • Kambarinėms gėlėms laistyti: 1 kartą per 15 dienų

  • Daugiamečių augalų tręšimas: 2 kartus per mėnesį

  • Dekoratyvių krūmų, vaiskrumių ir vaismedžių geresniam prigyjimui: 1 kartą per savaitę

  • Šviežiai nuskintoms gėlėms pamerkti, Vejoms laistyti: 1 kartą per mėnesį

  • Parazitų naikinimui bei prevencijai prieš ligas: esant poreikiui darant 14 dienų pertraukas

Saugojimas

Saugoti atskirai nuo maisto produktų bei vaikams neprieinamoje vietoje.

Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. -3 iki +35°C.

Kodėl verta naudoti?